Nápady pro KladnoO projektu


Kladno2 Při vzniku projektu Nápady pro Kladno jsme se částečně inspirovali u aktivit Městské zásahy, které v minulých letech proběhly např. v Jablonci, Bratislavě nebo ve Zlíně. Tyto projekty přinesly prostor, ve kterém se střetávaly nápady profesionálních architektů i prostých občanů na to, jak vylepšit své město - ať už drobným zásahem v podobě nového zábradlí nebo chybějící lavičky u frekventované zastávky, tak v podobě velkých a komplexních realizací, které by změnily tvář celého města.

Druhým zdrojem inspirace jsou projekty jako Lepší místoChodci sobě, Odkaz pre starostu nebo FixMyStreet, které umožňují občanům hlásit drobné nedostatky v jejich městě - a pokud má dané město osvícené vedení, tak se nejen těmito podněty zabývá a řeší je, ale také občany aktivně k novým postřehům pobízí, protože tím dostává neocenitelnou zpětnou vazbu. Tato spolupráce tak může vést k čistějšímu, pohodlnějšímu nebo bezpečnějšímu městu.

Věříme, že Nápady pro Kladno si z obou typů projektů vzaly to dobré a umožní představit jak smělé návrhy na novou tvář některých částí města, tak upozornit na drobné nedostatky, které otravují běžný život.